Przeskocz do treści

Kim jesteśmy?

Magdalena Rey-Bielecka

Jestem absolwentką Filologii Polskiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych z zakresu redakcji tekstów w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW. Pracę magisterską poświęciłam obrazowi edukacji domowej w literaturze polskiego Oświecenia. Od 2006 roku pracuję jako nauczycielka języka polskiego w prywatnej szkole podstawowej na warszawskich Kabatach. Dzięki własnym dzieciom odkrywam blaski i cienie rodzicielstwa oraz poznaję system edukacji także od tej drugiej strony.

Praca lektorki umożliwiła mi poznanie specyfiki pracy z ludźmi z różnych kręgów kulturowych. Jestem współautorką jednego z rozdziałów podręcznika do nauczania języka polskiego jako obcego – „Start 1”.

Zamiłowanie do języków i poznawania ludzi sprawia, że nauczanie jest dla mnie wspaniałą przygodą, jednak lubię też pracować w ciszy biblioteki, śledząc kropki i przecinki...

Paulina Kołaczyńska

Jestem absolwentką Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu redakcji tekstów w Instytucie Polonistyki Stosowanej UW. Studiowałam dodatkowo w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Od kilkunastu lat pracuję jako lektorka języka polskiego jako obcego. Mam doświadczenie w prowadzeniu kursów dla grup i osób indywidualnych, w tym z zakresu języka polskiego w bankowości oraz kursów przygotowujących do egzaminów certyfikatowych.  Pracowałam z przedstawicielami kadry zarządzającej zagranicznych przedsiębiorstw oraz z pracownikami placówek dyplomatycznych. Współpracuję przy tworzeniu materiałów dydaktycznych do serii podręczników „Start”.  Jestem członkinią komisji egzaminacyjnej przeprowadzającej państwowe egzaminy certyfikatowe z języka polskiego jako obcego, mam też licencję na przeprowadzanie egzaminów TELC na poziomach B1/B2. 

W wolnych chwilach z przyjemnością sięgam po książki z kręgu literatury czeskiej, której miłośniczką jestem już od wielu lat.